AKÇAAĞAÇ ÜRÜNLERİ

yakin                     Müzik dinlediğimiz hassas cihazların hepsi titreşime karşı çok duyarlıdır. Titreşim sistemin stabilitesini bozar, bu da hoparlörlerden aldığımız sese yansır. Özellikle mekanik ürünlerde bu etki daha çok hissedilir. Cd player, Pikap  veya Lambalı bir ürün titreşimden en çok etkilenen ürünlerdir. Titreşim tüm sistem bileşenlerini olumsuz etkiler. Power supply ı ayrı olan bir ampli yada pre  bile akçaağaç masif bir rack a yerleştirildiğinde daha canlı berrek ve sahneli çalar. Titreşim sistemin çözünürliğünü azaltır, sahne oluşumunu zorlaştırır, Tiz seslerdeki keskinliği alır. İşte akçaağaç ve özellikle abanoz ağacının dokusu bu titreşimlerin cihazlarınıza ulaşmasını engeller. Sağladığı izole edici etki ile ve titreşimlerin rezonans frekansını çok üst seviyelere çekerek bu titreşimlerin olumsuz etkisinden sisteminizi korur. Bu yüzden Akçaağacı sistemlerin zemin ile arasında kullanırız ve tüm dünyada böyle kullanılır. Abanoz ağacı da yine akçaağaçtan daha etkili bir izole edicidir fakat maliyeti çok yüksek olduğundan sadece küçük parçalarından yapılan prizmalar, piramitler ile sisteme entegre edilir. Bu ağaçlar çağlardan beridir müzik enstürmanı yapımında kullanılır. Akustik özelliklerinden dolayı abanoz klarnet yapımında kullanılır akçaağaç keman gitar gibi enstürmanların yapımında kullanılır.

Akçaağacı müzik sistemlerinizin bir parçası olarak görebilirsiniz. Sese o derece etkisi vardır. Akçaağaçtan yapılmış bir masif raf üzerine yerleştirdiğiniz sistem eskisinden daha sahneli daha ayrıntılı ve stabil çalar.

 

                                                                            Ürünlerimizin ağacı, maliyet gözetilmeden ve özenle seçilmiş ithal birinci sınıf, sonradan şekil değiştirmemesi için fırınlanmış enstrüman yapımı için ayrılmış, kuzey karadeniz orijinlidir..  İşçiliği uzman eller tarafından hiçbir metal bağlantı elemanı kullanılmadan birbirine geçme olarak yapıştırmadır. Üzerinde ise ağacın tınısını kaybetmemesi için Amerika'dan getirdiğimiz, müzik enstrümanı yapımında kullanılan, doğal ve ağacın gözeneklerini tıkamayan cila bulunmaktadır. Bu cila ağacı dış etkilerden korurken tınısını kaybettirmez, yoğunluğunu değiştirmez, estetik olarak da tüm dokusunu ışığın etkisi ile belirginleştirir. Müzik sisteminize en yüksek olumlu etkiyi yaratır. Bu konudaki tecrübemizle ve uzman partnerlerimizle sizin ihtiyacınıza en uygun ölçülerde, renklerde ve şekilde sipariş ile  üretimini yapmaktayız….

     Kullandığımız boyalar ve cilalar ağacın gözeneklerini tıkamayan doğal maddelerdir. Ağacın tınısını kaybettirmediğinden sisteminize katılmış bir parça olarak düşünebilirsiniz.  Sahne genişliği ve dinamizm katar. Sisteminiz daha kontrastlı sound kazanır. O denli büyük bir etkiye sahiptir.

 

 

>>>>>>  Üretim aşamaları için tıklayınız   <<<<<<