Müşterimiz Revox B77 için kapasitör upgrade i İstedi.

Tüm kapasitörlerini temin kit halinde temin eden müşterimizin cihazının tüm kapasitörlerin değiştirdik. Tüm ayarlarını servis manualinin verdiği referans değerlere yeniden kalibre ederek cihazı fabika çıkışı konumuna getirdik. 

Zaman içinde çalışan mekanik parçalar aşınır, elektrolitik kapasitörler gibi kimyasal elemanlar özelliğinden kayba uğrarlar. Bunları tolore etmek için belli sürelerde "recap" olarak adlandırılan kapasitör değişimi yaptırmak uygun olur.

Recap her cihaza uygun olmayabilir. Standart üstü kaliteli cihazlarda zaten elektrolitik kapasitörler daha uzun ömürlü ve sıcak ortamda çalışmaya uygun olanlar ile imal edilir. Yada kapasitörlerin kimyasal yapısını bozacak bir ortam cihaz içinde oluşmuyorsa gerekli olmayabilir. Devre yapısına göre çok hızlı ve çok sayıda tam deşarj ve tam şarj olan kapasitörler dha çabuk eskirler ve bu bölümlerdeki kapasitörler  belli yıllarada değiştirilmelidir. Özellikle yüksek güçlü amplifikatörlerin güç kaynağı katındaki depo kapasitörleri zamanla eskiyip özeliiğini kaybedebilir.

Stand by konumunda sürekli çalışan cihazların da güç kaynağı devresindeki kapasitörler sürekli yük altında olduklarından yıllar geçtikçe eskirler.