Fiyat/performans orani en yuksek amplilerden bir olduguna inandigim ve severek dinledigim Quad 33 pre ve Quad 303 power amplimin 40 yasina basmasiyla birlikte bir bakim,onarim islemine gereksinim duyduguna karar verdim ve bu is icin daha önce yetkili servisinin bile onarimini yapamadigi Cyrus cd calarimi hayata döndüren Tayf Audio 'dan Aydin Bey'e cihazlarimi teslim ettim.

Aydin Bey cihazlarimi bir sure inceledikten sonra,pre katimin oldukca temiz oldugunu ve cihaz ellenmez ise daha dogru olacagini bana bildirdi. Acikcasi gerekli olmayan bir islemi yapmamasinin yaninda cihazlarimin orjinalligini bozmak istememesi de Tayf Audioyu secerek ne kadar dogru bir karar verdigimin gostergesiydi.

Aydin Bey power katinda alinabilecek en buyuk verimin 40 sene oncenin (yasimdan dolayi o zamanlar odyofil kablolar var miydi bilemiyorum,abilerimiz yoktu diyorlar :)  ) kablolarini degistirerek elde edilecegine karar verdi ve cihaz icindeki butun kablolari yenileyerek ise basladi.

Power amplinin tüm güç transistörlerine giden kabloları Cardas Litz 20AWG ile değiştirildi. Ses yolu üzerindeki kablolar gümüş DH labs T20x ile değiştirildi. Ses giriş kablosu shielded gümüş kablo ile değiştirildi. Speaker çıkış kabloları Van Del Hull gümüş speaker kablo ile değiştirildi. Daha önce değiştirilmiş sıradan kalite ve değerleri yanlış olan elektrolitik kapasitörler orijinal değerlerine getirilerek Elna Silmic 2 kapasitörler ile degiştirildi.Ses giriş kapasitörü Mundorf Yağlı rxt kapasitör ile değiştirildi.

Cihazlarimi toplayip eve geldigimde sonuc inanilmazdi. Ses dinakmiklesmis,sahne genislemis,detaylar cok daha netlesmis.Yanlis degerde takilmis elektrolitik kapasitörlerin sebep oldugu baslardaki aşırılık normale dönmüştü. Artik arsivimdeki albumleri tekrar tekrar elden gecirerek yeni bir cihaz almiscasina keyifleniyorum.

Buradan basta Aydin Bey olmak üzere diger Tayf Audio calisanlarina tesekkuru borc bilirim.

Saygi ve sevgilerimle...

Onur SABIR

 

Diğer Yorumlar