Sony CDP-V 9900 transport upgrade

Sony cdp 9900 transport oldukça hızlı okuyan, şık ve aydınlık göstergeleri olan hiç de fena sayılmayacak bir CD transporttur. Kullanıcının istediği sesin daha iyi olması, Amerika için üretilmiş ve 110 volt ile çalışancihazının 220 volt a uyarlanması  ve sadece optik çıkışı olan ürüne bir de Coax çıkış ilave ettirmekti. Gerekli fiyatlandırma çalışması yapıldı ve kullanılacak malzemelerin tespiti yapıldı. Daha önce muhtemelen arıza sebebiyle değiştirilmiş olduğu belli olan güç trafosu yerine özel yapılan 220 volt uyumlu bir toroidal trafo yapıldı ve monte edildi.

Trafo girişine yangın tehlikesine karşı sigorta yuvası ve sigorta ilave edildi. Coax hazırlığı mevcut anakart üzerinde sadece optik altyapılı çip kullanılmıştı. Aynı serinin optik ve coaxial destekli olan çip ile değiştirerek eksik malzemeleri kart üzerinde tamamlandı.

Testten geçtikten sonra Burson Audionun masterclock monte edilmeden etkisi test edildi. Sonucun başarılı olduğunda standart osilatör yerine vanguard 0.1 ppm lik gold osilatör takıldı ve bu teste kullanıcı da davet edildi. Kendisinin onaylaması ile bu malzemelerin hepsi iyileştirme kapsamı içine alınarak cihazın upgrade işlemi bitti. 

 

Sonuç : Müşterimiz 4000 dolara yeni aldığı CD playerini satmayı düşünüyor….